Aktualności

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1066 67 następna »

Podsumowanie sezonu .... #1 w Gminie Buk

Podsumowanie sezonu .... #1 w Gminie Buk

27 czerwca Zarząd Klubu UKS SKRA WIELKOPOLSKA w Otuszu zorganizował swoim podopiecznym zakończenie sezonu. W tym roku było inaczej niż zwykle. Adepci piłkarstwa z Otusza korzystali przez dwie godziny z dobrodziejstw Term Tarnowskich, po aktywności fizycznej powrót autokarem do Otusza gdzie Zarząd podziękował młodym piłkarzom za trud włożony  w treningi , mecz, poprzez pamiątkowy medal "za godne reprezentowanie barw UKS SKRA WIELKOPOLSKA". Oklasków było co niemiara bo i było co oklaskiwać, złoty medal zdobyli zawodnicy młodzików z rocznika 2002-03. Podopieczni trenera Pierzyńskiego w lidze ulegli tylko w jednym meczu zdobywając 27 pkt., 48 bramek trafionych a tylko 12 straconych. Srebro zdobyli zawodnicy z rocznika 2004, podopieczni trenera Koszuty mają mały niedosyt gdyż od złota dzieliły ich dwie bramki w bezpośrednim pojedynku z Koroną Zakrzewo. Kolejne miejsca zajęli żaki rocznik 2006,  trzecie w swojej grupie. Ostanie miejsca zajęły drużyny dziewczyn debiutujące w rozgrywkach, oraz drużyna juniorów młodszych. Na uwagę zasługuje fakt iż trzech juniorów z powodzeniem zadebiutowało w ostatnich kolejkach drużyny seniorów. W przyszłość pod względem sportowym Zarząd Klubu patrzy optymistycznie. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej drużyny seniorów stawia przed klubem nowe wyzwania. Jak co półrocze wyniki naszych drużyn zamieniamy na punkty.

drużyna

miejsce

punkty

bonus

seniorzy

1

12

5

Juniorzy 1999-01

6

1

 

Młodzicy 2002-03

1

6

 

Młodziczki dziewczyny

5

1

 

Orlicy 2004

2

4

 

żaki

3

2

 

razem

31 pkt

 

W analogiczny sposób spoglądamy na nasz klub w kontekście naszej Gminy. Nasz Klub z 31 punktami lideruje w Gminie Buk pod względem sportowym, drugie miejsce zajmuje Patria Buk z 24 punktami, a trzecie NKS Niepruszewo z 11 punktami. Zgryźliwi powiedzą iż finanse lub przydzielone dotacje nie maja żadnego wpływu na pracę w klubach. W woli przypomnienia dotacje na 2015 rok Patria Buk 120 000 zł, NKS Niepruszewo 40 000zł, SKRA 30 000 zł.

Women-ki nie odpoczywają

Women-ki nie odpoczywają

W środę 24.06.2015 odbył się mecz sparingowy naszych wychowanek z dziewczynami ze Stęszewa.

Mecz był bardzo wyrównany, mimo tego, że przeciwniczki były dwa lata starsze.

Mecz zakończył się wynikiem 4:2 niestety dla rywalek, ale nasze dziewczyny po porażce się nie poddają i

czekają na rewanż.

 

Dziewzyny wystąpiły w składzie:

Weronika Balcerek, Aleksandra Glinka, Małgozata Stefaniak, Milena Chojnowska, Magda Drzymała, 

Joanna Taciak, Julia Mikołajczak , Anna Chojan, Ewelina Zellner.

 

Bmki strzeliły:

Aleksandra Glinka i Małgorzata Stefaniak.

KS GAJ WIELKI vs SKRA 1:5

KS GAJ WIELKI vs SKRA 1:5
Ostatni mecz Skra Otusz zagrała w Bytyniu z KS Gaj Wielki. Glównym celem drużyny było strzelenie setnej bramki ktora przed tym meczem miała na koncie 98 strzelonych bramek tak więc brakowało tylko dwóch.
Drużyna Skry przystąpiła do meczu osłabiona kilkoma zawodnikami dzięki czemu szanse miała młodzież Skry.
Zabrakło Przemysława Wiśniewskiego, Pawła Bilińskiego, Damiana Ząbka, Arkadiusza Jopka, Jarosława Szukały, Mikołaja Sutkowskiego. W dzieiejszym meczu zadebiutował kolejny 16 latek Piotr Kalemba
 
KS GAJ WIELKI - UKS SKRA WIELKOPOLSKA Otusz 1-5 (0-2)
 
bramki: pierwszą bramkę dla Skry zdobył niezawodny Karol Ślotała trener  Skry pierwszy raz sie spotkał z tym żeby obrońca został najlepszym strzelcem drużyny i przypuszczam że całej ligi Karol zdobył 27 bramek wielkie brawa dla tego zawodnika
- drugą bramkę i to 100 strzelił WOJCIECH GUZIK duże brawa dla Wojtka bo to był jego pierwszy mecz w którym wystąpił w pierwszym składzie w tym sezonie
- trzecią Piotr Hamrol
- czwartą Mielcarek Bartosz
- piątą Bartek Kańduła
 
Skład: Paweł Skrzypek - Szymon Piątek(75 Piotr Kalemba), Adrian Bocian (70'  Dawid Białek), Sławomir Wiśniewski, Skorliśnski Dawid (60' Bartek Kańduąła) - Adrian Ślotała , Karol Ślotała, Tomczak Michał, Mielcarek Bartosz - Hamrol Piotr, Guzik Wojciech (50'Rafał Juszczak)

KLUBOWY WYPAD

KLUBOWY WYPAD

W woli przypomnienia w sobotę spotykamy się o godz. 14:45 pod halą OSiR, o 15:00 wyjazd na Termy.Powrót do Otusza ok godz.19:00 i grill. Odbiór dzieci z Otusza ok godz. 20:00. Chętnych rodziców do pomocy zapraszamy już na 18:30.

Na wyjazd zabieramy:

-klapki

-kąpielówki, stroje kąpielowe

-ręczniki

-Obowiązkowo Legitymacja Szkolna -jeśli ktoś zapomni koszty pobytu na Termach pokrywa we własnym zakresie

POKAZ NASZYCH DZIEWCZYN W BUKU NA FESTYNIE

POKAZ NASZYCH DZIEWCZYN W BUKU NA FESTYNIE

Dnia 21 czerca odbył się w Buku mecz pokazowy naszych wychowanek .

Dziewczyny jak zwykle nie zawiodły i stawiły się prawie wszystkie .

Mecz trwał 2 razy po 15 min. i nie chodziło w nim o dobry wynik tylko o dobrą zabawę .

 

Nasze wychowanki zaprezentowały swoje umiejętności gry w piłkę nożną zdobyte przez kilka

 

miesięcy treningów . Po meczu Pan dyr.Andrzej  Król wręczył dziewczyną pamiątkowe medale.

 

SUPER NASZE WOMENKI !!!! 

Zakończenie sezonu

Zakończenie sezonu

Tym razem zakończenie sezonu postanowiliśmy zoorganizować w troszeczke inny sposób. A mianowicie w sobotę 27.06.2015 o godz. 14:45 zbiórka przed halą OSiR , o 15:00 wyjaz na Termy do Tarnowa Podgórnego około 18:30 powrót do Otusza a tam ognisko lub grill (w zależności od pogody).Odbiór dzieci z Otusza około 20. Oczywiście chętnych rodziców do pomocy zapraszamy na 18;30.

I tutaj prośba do rodziców. Do niedzieli włącznie prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz  numeru pesel osobom:

P. Adam roczniki (2006-2007,2008-2009)

p.Edyta rocznik(2004-2005)

P. Małgorzata  (dziewczyny)

p. Karolina rocznik (2002-2003)

Juniorzy już wiedzą komuLaughing

Jest nam to potrzebne  aby podać dokładną liczbę osób w rezerwacji.

Resztę informacji w poniedziałek ,proszę śledzić strone.

                                                                          ZARZĄD

Korona Zakrzewo vs UKS SKRA 6:10

Korona Zakrzewo vs UKS SKRA 6:10

W dnu 13.06.2015 odbył się ostatni mecz naszych ORLIKÓW z KORONĄ ZAKRZEWO.
Pomimo upalnego dnia mecz był bardzo wyrównany ,pierwsza połowa skończyła się 
wynikiem remiswym 5:5. W drugiej połowie nasi zawodnicy ruszyli ostro do gry i mimo

bardzo dobrze grającego przeciwnika zakończyli , to wyrównane spotkanie pięknym

wynikiem 10:6.

Bramki strzelili:Oliwier Glinka-4,Wojtek Stefański-2, Maks Klata -1, Hubert Rybicki-2, Kamil Kaczała -1

 

 GRATULUJEMY!!!

fotki w galerii:)

DERBY DLA SKRY

DERBY DLA SKRY
W sobotę 13 czerwca odbyły sie derby z Niepruszewem obie drużyny wyszły na boisko z chęcią wygranej, żeby udowodnic kto na własnym podwórku jest lepszy, ale od początku spotkania to drużyna Skry kontrolowała spotkanie czego dowodem w późniejszym czasie były strzelone bramki w efekcie drużyna Skry prowadziła 5-0 do przerwy.
 
Trener drużyny Skry odmłodził troche drużyne czego dowodem jest debiut dwóch 16 latków Adriana Bociana i Dawida Białka ( 20 czerwca skończy 17 lat) duże brawa dle chłopaków bo spisali sie w tym meczu bardzo dobrze a dał odpocząć między innymi kapitanowi Przemysławowi Wiśniewskiemu, Pawłowi Bilińskiemu czy Damianowi Ząbkowi.
 
Skra Otusz - Niepruszewo 6-1 (5-0)
bramki: dwie Karol ŁŚlotała po jednej Piotr Hamrol, Michał Tomczak, Adrian Ślotała i Jarosław Szukała po asyscie Dawida Białka
 
Skład: Paweł Skrzypek - Szymon Piątek, Adrian Bocian(40' Sławomir Wiśniewski), Arkadiusz Jopek(75 minuta czerwona kartka), Skorliśnski Dawid(65' Szukała Jarosław) - Adrian Ślotała (70 minuta Dawid Białek), Karol Ślotała, Sutkowski Mikołaj, Mielcarek Bartosz - Hamrol Piotr, Tomczak Michał
 
Oprócz dwoch 16 latków trzeba zuważyc bardzo młodą drużyna skry bramkach Paweł 21 lat, Piątek i Skorliński po 20 lat dwoch Ślotałów Adrian i Karol po 19 lat i Sutkowski Mikołaj 21 lat

Dzień dziecka

Dzień dziecka

Jak co roku nie zapomnieliśmy o naszych zawodnikach.Toteż z okazji ich święta w minioną sobotę zoorganizowaliśmy Dzień Dziecka.Największą frajdą dla młodzieży i ich rodziców były rozgrywane mecze rodzice vs dzieci. Na wyróznienie zasługuje nasza nowo powstała na wiosnę drużyna dziewcząt, iż one pomomo wcześniej zagranego meczu ligowego w ten bardzo upalny dzień nie odpuściły sobie zagrania krótkich meczy prawie z każdą drużyną klubową,a także z rodzicami.

Pozatym jedną z atrakcji był dmuchany zamek i ścianka wspinaczkowa,zktórych dzieci korzystały do woli. Ścianka cieszyła się też dużym powodzenie wśród rodziców lecz nie kochani rodzice tyłki za ciężkieLaughingSmileWink.

Był także grill,ciach i mały upominek dla każdego klubowicza.

Oby więcej takich integracji.

DZIEŃ DZIECKA W SKRZE

DZIEŃ DZIECKA W SKRZE

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ DZIECKA

6 czerwiec 2015

rozpoczynamy wielkim dopingowaniem drużyny dziewczyn o godz. 15:00

w programie po meczu mecze zawodnicy kontra rodzice, ciacho i kiełbaska z ogniska. Kążdy z zawodników otrzyma drobny prezent.

Serdecznie zapraszamy

 

 

 

Chętnych rodziców do upieczenia ciasta prosimy o kontakt pod nr. 508 212 277

AWANS JEST NASZ - AWANS DO SKRY NALEŻY

AWANS JEST NASZ - AWANS DO SKRY NALEŻY
W wczorajszym meczu pierwszy zespół sprawił tydzień po urodzinach klubu miłą niespodziankę i AWANSOWAŁA do wyższej klasy rozgrywkowej. Mecz rozpoczął się nie po naszej myśli gdyż po prostym błędzie tracimy bramkę, i od tego momentu goście cofneli się pod własną bramkę, a z naszej strony atak za atakiem lecz nieskutecznie. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadza Adrian Ślotała po asyscie Tomczaka. Druga połowa meczu goście praktycznie nam nie zagrozili, a nam brakuje centymetrów by udokomentować naszą przewagę. Po ostatnim gwizdku sędziego to goście cieszyli się bardzie z urwanych nam punktów a my MAMY AWANS. W dziewięcioletniej historii klubu jest to największe osiągnięcie.

sobotnie wyjazdy na mecze

sobotnie wyjazdy na mecze

U8-Żak  7:45 Wojnowice, 8:00 Dobieżyn, 8:15 Otusz

U14 młodziczki  10:30 Wojnowice, 10:45 Hala Osir Buk

Zapraszamy do Kibicowania

Zapraszamy do Kibicowania
                                                                                           UKS SKRA WIELKOPOLSKA - ARKA KIEKRZ

W  najbliższą sobotę 30.05 o godz. 17:30 zapraszamy do Otusza  fanatyków piłki nożnej na decydujący mecz o awans do A klasy naszych seniorów.

 

Przeciwnikiem będzie drużyna zajmująca 2 miejsce w tabeli.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do gorącego dopingu , a seniorom życzymy aby ten doping i utrzymująca się dobra passa dała kolejne 3 punkty w drodze do sukcesu.

 

Po meczu zapraszamy wszystkich na zabawę taneczną..

 

 

                                                                          Zarząd Klubu


UKS SKRA women vs LIPNO STĘSZEW

Wyniki naszych drużyn

Wyniki naszych drużyn

AVIA KAMIONKI vs SKRA 0:3 (SENIORZY)

TPS WINOGRADY vs UKS SKRA 3:1 (U13)

SKRA WOMEN U15 vs LIPNO STĘSZEW 0:16

 

OTUSZ CUP 2015

OTUSZ CUP 2015

 Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej

OTUSZ CUP 2015

Kategoria ŻAK r. 2006

 

  • W turnieju biorą zespoły z rocznika 2006 i młodsi. MAX ilość drużyn 8 podzielonych na dwie grypy po cztery zespoły.
  • zgłoszenia do dnia 19 MAJA. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Termin Turnieju 23 MAJ 2015 w godz. 10-13
  • miejsce turnieju BOISKO PIŁKARSKIE OTUSZ NR 42
  • dwa boiska o wymiarach 47,5 x x 26 m
  • bramki 5x2
  • kontakt :

tel: 507 281 280

mail: biuro@uks-skra.pl

ZOSTAŁO JESCZE KILKA MIEJSC WOLNYCH

SKRA vs SKS 13 Poznań 2:1

SKRA vs SKS 13 Poznań 2:1
Zespół senorów prowadzony przez trenera Jopka zrobił kolejny krok ku awansowi do wyższej klasy rozgrywkowej pokonując u siebie Poznańska 13 Poznań 2:1. Mecz w naszym wykonaniu nie wyglądał najlepiej, przynajmniej pierwsza połowa. Po zminaie stron szybko zdobyliśmy prowadzenie lecz długo nie trzebabyło czekać na odpowiedz przeciwników, postawienie kropki nad i należało do nas i kontrolowanie meczu do końcowego gwizdka. Bramki dla Skry zdobyli: Ślotoała K., Biliński.

MŁODZIKI liderem na półmetku rozgrywek

MŁODZIKI liderem na półmetku rozgrywek
Pokonując na wyjeździe Orlika 3:1 Kamierz nasz chopaki z rocznika 2002-03 pozostali samodzielnyzm liderm grupy.

ŚWIĘTO PRACY PO OTUSKU

ŚWIĘTO PRACY PO OTUSKU
Pierwszego maja w Święto Pracy garstka rodziców i sympatyków naszego klubu w pocie czoła przygotowywała do rozgywek kolejny obiekt na naszym boisku. Jak wiadomo władzom Gminy jak i OSiRu iż nie posiadamy szatni sędziowskiej, lecz do tej pory nic w tej kwesti się nie zmieniało, dlatego też włądze klubu wzięły sprawy w swoje ręce i oto powstała szatnia. Uporządkowano teren jak i dokonano napraw w istniejący obiekcie szatniowym.

ŻAKI SIĘ ROZKRĘCAJĄ

ŻAKI SIĘ ROZKRĘCAJĄ

 W rozegranej kolejce turniejiwej w Otuszu 26 kwietnia nasi chłopcy zaliczyli progres w stosunku do pierwszej kolejki. Nasi zawodnicy z meczu na mecz grają coraz lepiej. Tuż przed długim weekendem spotkaliśmy się z rówieśnikami bukowskiej Patrii, mecz kontrolny podzielony był na 3 tercje po 15 minut. Całe spotkanie wygraliśmy 13:2.

Komplet wyników otuskiego turnieju:

SKRA vs Spójnia Strykowo 3:2

Grom Dopiewo vs Lipno Stęszew 5:0

SKRA vs Lipno Stęszew 1:1

Grom Dopiewo vs Spójnia Strykowo 6:1

SKRA vs Grom Dopiewo 3:4

Lipno Stęszew vs Spójnia Strykowo

 

Tabela 2 kolejki

miejsce nazwa drużyny punkty bramki zdobyte bramki stracone
1 GROM DOPIEWO 9 15 4
2 SKRA OTUSZ 4 7 7
3 LIPNO STĘSZEW 4 4 6
4 SPÓJNIA STRYKOWO 0 4 12

 

 

 

 

TABELA PO 2 KOLEJKACH

 

miejsce nazwa drużyny punkty bramki zdobyte bramki stracone
1 GROM DOPIEWO 16 29 8
2 SPÓJNIA STRYKOWO 7 13 17
3 SKRA OTUSZ 5 11 19
4 LIPNO STĘSZEW 5 9 17

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1066 67 następna »