Aktualności

« poprzednia 1 27 8 9 10 11 12 13 14 15 16 1766 67 następna »

WYNIKI NASZYCH DRUŻYN

WYNIKI NASZYCH DRUŻYN

Lipno Stęszew vs UKS SKRA 1:0 U14

Nielba Wągrowiec vs UKS SKRA 1:0 U12

UKS SKRA vs Sokół Rakoniewice 19:2 U11

Patria Buk vs UKS SKRA - mecz odwołany U10

UKS SKRA U9 żaki 3 miejsce w Turnieju

 

Dobry start żaków

Dobry start żaków

W sobotnie popołudnie najmłodsi zawodnicy Skry rozpoczęli ligowe zmagania w trochę zmienionej formie. Od tej rundy Żaki z Otusza będą grać ligę na zasadzie turniejów w systemie „każdy z każdym”. Pierwszym gospodarzem turnieju była drużyna UKS DYSKOBOLIA GRODZISK WLKP. Na początek zawodnicy SKRY podejmowali drużynę Sucharów Suchy Las, która po dobrym meczu pokonali 3:2. Drugi przeciwnikiem, z którym przyszło nam się zmierzyć była ekipa Błękitnych Owińska, zdecydowany faworyt turnieju. W pierwszych 12 minutach obie drużyny doskonale broniły dostępu do własnych bramek, akcje Błękitnych zatrzymywały się na bardzo dobrze grającym Adasiu Kempie natomiast strzały z dystansu pewnie bronił Michał Pasiciel. Druga połowa to już zdecydowana przewaga SKRY, która nie dawała chwili wytchnienia bramkarzowi przeciwnika. Strzały naszych napastników obijały słupki i poprzeczkę niestety piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Szybką kontrę wyprowadzili zawodnicy z Owińsk i to właśnie Oni otworzyli wynik spotkania. W końcówce meczu po indywidualnej akcji Kamil Kaczała zostaje faulowany w polu karnym. Do „dziewiątki” podchodzi Wojtek Glinka i pewnym strzałem doprowadza do remisu. Mecz kończy się wynikiem 1:1. W ostatnim pojedynku Skra pokonuję gospodarzy turnieju 3:2 czym rewanżuje się za przegrany sparing w okresie przygotowawczym.

Następny turniej nasze Żaki zagrają już 10.05 w Owińskach natomiast 25.05 przyjdzie nam organizować turniej, na który już teraz serdecznie zapraszamy!

Super Orliki

Super Orliki

W Piątek zawodnicy Skry Otusz rocznika 2003 w Granowie podejmowali tamtejszego Orła. Mecz od początku ułożył się na korzyść Skry, która w 5 min prowadziła już 2:0. W pierwszej połowie oglądaliśmy dużo dobrych oskrzydlających akcji naszych zawodników, oraz bezbłędną grę obrony! Do przerwy prowadziliśmy 6:1. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, nadal Skra atakowała, i stwarzała sobie coraz to lepsze sytuacje do zdobycia bramki.  Pierwszy skład jak i zmiennicy zagrali bardzo dobre zawody czego odzwierciedleniem jest wynik 11:1 dla Skry Otusz.

 

Skład: Wojciech Otto, Aleksandra Glinka, Zienkiewicz Filip, Siekański Jan, Krzemiński Oskar, Czyż Wiktor, Stefański Wiktor, Kuleczka Mateusz, Prokop Kacper

 

Bramki: Stefański 4x, Siekański 4x, Glinka, Zienkiewicz, Kuleczka

Liga c.d.

Liga c.d.
Po krótkiej przerwie świątecznej swje zmagania wznawiają drużyny młodzieżowe. Mocnym uderzeniem rozpoczeli orlicy z rocznika 2003, którzy rozgromili Orła Granowo 11:1. Już w sobotę rozpoczynają zmagania żaki w zreformowanej lidze turniejem w Grodzisku. W niedzielnych meczach oczekiwania są bardzo wielkie, na naszym boisku trampkarze goszczą lidera z Konarzewa, młodzicy w grupie mistrzowskiej jadą do Owińsk. Młodzicy zdobyli już pierwszy punkt w elitarnej lidze, teraz czekamy na pierwsze zwycięstwo. Zakończeniem dnia będzie mecz w Wartosłąwiu naszych seniorów.

Wielkanoc 2014

Wielkanoc 2014

Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Życzą Zarząd, zawodnicy UKS SKRA WIELKOPOLSKA

Wyniki naszych drużyn

Wyniki naszych drużyn

SKRA vs Błyskawica Pakosław 3:1 b-klasa

UKS SKRA vs SPN Szamotuły 1:7 U12 gr. mistrzowska

USK SKRA vs Orkan Konarzewo 9:1 kl. orlik

UKS SKRA vs Promień Opalenica 3:0 kl. trampkarzy

UKS SKRA vs Dyskobolia Grodzisk 5:4 klasa orlik E2

UKS SKRA vs Mieszko Gniezno 2:2 U12 gr. mistrzowska


Badania żaków

Badania żaków

15 kwietnia o godz. 18:15 w RehaClinkic odbędą się badania dla drużyn żaków.

Wyjazd wg. harmonogramu 17:15 

wyjazdy z parkingu hala OSiR Buk. Osoby które będą po raz pierwszy w RehaClinic muszą ze sobą posiadać skierowania: SKIEROWANIE DO PORADNI MEDYCYNY SPORTOWEJ w celu badania proszę by lekarz kierujący wpisywał: kwalifikacja do uprawiania sportu. Do tego Rodzice muszą też przygotować  wywiad.

 

Wyniki naszych drużyn

Wyniki naszych drużyn

SKRA vs Czarni II Wróblewo 3:2 (b-klasa)

Patria Buk vs UKS SKRA 2:1 (U14)

Promień Opalenica vs UKS SKRA 4:4 (U11)

NAP Nowy Tomyśl vs UKS SKRA 3:6

OGNISKO NA ROZPOCZĘCIE SEZONU

OGNISKO NA ROZPOCZĘCIE SEZONU
Zapraszamy wszystkie drużyny młodzieżowe na rozpoczęcie sezonu piłkarskiego w najbliższą niedzielę 06 marca o godz. 1500. Rozpoczniemy meczami Żaki 2005 kontra orliki 2004; następnie orliki 2003 kontra młodziki 2002. Zakończymy wspołnym ogniskiem oraz zdjęciami grupowymi każdej drużyny. Serdecznie zapraszamy. (Zrzutka od zawodnika po piątaku.)

GROM ZĘBOWO vs SKRA 1:2

GROM ZĘBOWO vs SKRA 1:2
Udanie zaczęły się rozgrywki dla naszej drużyny seniorskiej wygrywając w Zębowie 2:1. W następnym tygodniu gościć będziemy drugą drużyne Czarnych Wróblewo.

Na inauguracje ligi młodzików na tarczy.

Na inauguracje ligi młodzików na tarczy.

W sobotnie popołudnie rozpoczeliśmy zmagania wśród najlepszych drużyn wielkopolski. Elitarna grupa mistrzowska stawia przed nami wysokie progi. W sobotę gościliśmy Nielbę Wągrowiec, drużynę częściowo znamy z pobytu na zimowym obozie. Przed meczem widać spięcie naszych chłopców, co mam przełożenie na nerwowe rozpoczęcie meczu, w założeniach była gra z kontry i koncentracja w grze obronnej. Pierwsza połowa szarpana lecz bronimy się inteligentnie, no i mamy parę sytuacji aby zagrozić gramce gości. Do przerwy nie padają bramki. Po przerwie zaczyna być widoczne rozluźnienie w naszych szykach brak założeń taktycznych co przeciwnik wykorzystuje niemiłosiernie, bo z utratą pierwsej bramki chłopcy spuszczają głowy. Pierwsze śliwki robaczywki, inaugurację mamy za sobą głowy do góry i walczmy do końca.

oto komplet wyników grupy mistrzowskiej:

UKS SKRA vs Nielba 0:5

Błękitni Owińska vs SPN Szamotuły 1:2

Orlik Mosina vs UKS Śrem 1:4

Mieszko Gniezno vs Akademia Reissa 5:4

WIZJA JEDNEGO KLUBU W GMINIE

WIZJA JEDNEGO KLUBU W GMINIE

Otrzymaliśmy od naszego trenera jednocześnie pełniącego mandat Radnego Miasta i Gminy Buk Adam Kocika projekt jednego klubu piłkarskiego w gminie. Na naszej stronie nie mam możliwości komentowania ale artykół jest na www.bukowskilider.pl gdzie można wyrazić swoją opinię.

 

 

 

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU

Oświadczenie Zarządu Klubu UKS Skra Wielkopolska

            W związku z docierającymi do nas oskarżeniami i pomówieniami pod adresem naszego trenera pragniemy zabrać głos i przedstawić nasze stanowisko.

            W turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U10,  5 dni po rozegranym meczu otrzymaliśmy od Organizatora Turnieju OSiR Buk pisemną informację  o dyskwalifikacji naszego pierwszego zespołu z powodu udziału w drużynie naszych wychowanków Jakuba Zimnego i Filipa Tondra. Regulamin rozgrywek o Puchar Tymbarku daje duże możliwości jego interpretacji. Nie precyzuje w sposób jednoznaczny  przyczyny naszej dyskwalifikacji, czyli udziału w drużynie do niedawna naszych wychowanków, a obecnie zawodników klubu Lech Poznań.  Dlatego odwołaliśmy się od decyzji Organizatora Turnieju OSiR Buk do odpowiedniej komórki PZPN. W chwili obecnej oczekujemy odpowiedzi na nasze pismo. Poniżej zamieszczamy nasze odwołanie.

            Sprawa następna, która nas niepokoi to rozpowszechnianie pogłosek o rzekomym braku list zawodników, zgód rodziców i badań lekarskich naszych zawodników w w/w turnieju. Po uzyskanej informacji od opiekunów Adama Kocika i Dariusza Zimnego na turnieju 13.03.2014 w Dobieżynie przedstawiamy naszą wersję wydarzeń. Organizator turnieju - OSiR Buk w osobie Pana Marcina Jóźwiaka nie panował organizacyjnie  nad przeprowadzeniem eliminacji. Brak było odprawy z trenerami/opiekunami, sprawdzenia list zawodników, zgód rodziców itp.  Z tego powodu Organizator nie sprawdził przed turniejem tych dokumentów ani nie poprosił o nie w czasie trwania turnieju mimo, że nasi opiekunowie mieli wszystkie dokumenty ze sobą.

            Dlatego nie rozumiemy kto rozpowszechnia plotki, że UKS Skra Wielkopolska nie miała wymaganych dokumentów na w/w turnieju.  Dlaczego Organizator dopuścił do gry  niby "nieregulaminowych"  zawodników? Dlaczego fakt dyskwalifikacji został ogłoszony  5 dni po turnieju, a nie przed meczem lub w czasie jego trwania jak przewiduje regulamin Turnieju? Może  Organizator nie zdaje sobie sprawy, że stojąc na straży porządku sam złamał reguły Regulaminu. A może nie byłoby sprawy gdyby UKS Skra Wielkopolska nie zajęła I miejsca?

            Decyzja o dyskwalifikacji UKS Skra Wielkopolska daje Szkole Podstawowej w Dobieżynie I miejsce i awans do dalszego etapu Turnieju.  Drużynie SP Dobieżyn życzymy sukcesów i będziemy kibicować. Ich sukces będzie naszym, gdyż grają tam zawodnicy UKS Skra Wielkopolska.

            Na zakończenie chcemy zaznaczyć, że nasi opiekunowie nie działali z zamiarem oszustwa, a rozpowszechnianie takich pomówień jest dużym nadużyciem godzącym w dobre imię klubu, jego zawodników i działaczy. Dlatego też wobec osób rozpowszechniających nieprawdziwe treści będziemy dochodzić naszych praw na drodze cywilnej.

 

ODWOŁANIE DO PZPN

Po wnikliwej analizie Regulaminu XIV Turnieju Piłki Nożnej " Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku" oraz przedstawionego stanowiska Pana Marcina Jóźwiaka spec. d/s sportowo-rekreacyjnych OSiR Buk i Pana Michała Kazanowskiego specjalisty d/s inicjatyw Grassroots informujemy, że nie zgadzamy się z dyskwalifikacją drużyny UKS Skra Wielkopolska I w rozegranych rozgrywkach w dniu 13.03.2014 na Orliku w Dobieżynie, ponieważ:

1.§ 4 pkt. 9 w/w regulaminu mówi  tylko o zawodnikach z innych klubów sportowych, którzy mogą brać udział jako reprezentanci szkoły.

2. w w/w regulaminie nie określono ściśle kto może reprezentować UKS, a podanie przyczyny dyskwalifikacji  ”z  przyczyn nieuprawnionej gry dwóch zawodników (Jakub Zimny, Filip Tonder rocznik 2005 - Lecha Poznań) drużyna została zdyskwalifikowana.”  jest niezgodne z regulaminem i daleko idącą  dowolną nadinterpretacją zasad regulaminu przez Pana Michała Kazanowskiego, która została stworzona na  potrzeby chwili.  Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że w/w zawodnicy są wychowankami klubu, którego barwy reprezentowali w turnieju. Od niedawna są zawodnikami Lecha. W turnieju grali ze swoimi kolegami z byłej drużyny.

            Ponadto  zgodnie z § 13 w/w regulaminu wszelkie zastrzeżenia i protesty  winny być rozpatrywane przed rozpoczęciem spotkania zainteresowanych zespołów lub w trakcie trwania jego przerwy. Protesty złożone po zakończeniu meczu nie będą rozpatrywane.

            Organizator turnieju złożył protest 5 dni po rozegranym meczu, naruszając tym samym § 13 w/w regulaminu, zarzucając nam rzekome złamanie zasad tego regulaminu.

            Mamy nadzieje, że cel rozgrywek związany z promowaniem piłki nożnej dzieci poprzez zasady Fair Play oraz programu Respekt wiąże wszystkie strony, a szczególnie organizatorów, stąd mamy nadzieję, że krzywdząca decyzja organizatora turnieju Pana Jóźwiaka zostanie cofnięta.

            Nasuwa się pytanie, czy to całe zamieszanie miałoby miejsce gdyby UKS Skra Wielkopolska I zajęłaby ostatnie a nie pierwsze miejsce.

PUCHAR TYMBARKU

PUCHAR TYMBARKU

Nasze drużyny nie awansowały do dalszej fazy turnieju Puchar Tymbarku. W decydujacym meczu przegraliśmy bezpośredni pojedynek z SP Buk 0:2 i to przeciwnicy pojadą na finał powiatu. Nasze drużyny zajęły odpowiedni 2 i 3 miejsca. 

Terminarze na wiosnę sezonu 2013/14

Terminarze na wiosnę sezonu 2013/14
W podstronach swoich drużyn mamy już aktualne terminarze i tabele rozgrywek naszych drużyn. Pozwodzenia na wiosnę:)

MŁODZIEŻ ZE SKRY POZAMIATAŁA NA GMINNYM TYMBARKU

MŁODZIEŻ ZE SKRY POZAMIATAŁA NA GMINNYM TYMBARKU

Rocznik wiodący UKS SKRA WIELKOPOLSKA przebrnął jak huragan przez eliminacje Gminne Pucharu Tymbarku dla rocznika 2004 i młodsi, gromiąc w wynikach dwucyfrowych lub zbliżonych do dwucyfrowego.. Nasz klub w rozgrywkach wystawił dwa zespoły, w drugim taemie rozgrywali swoje mecze chłopcy z rocznika 2006, gdzie podjęli walkę o jak najlepszy wynik, lecz  rywalizacja z dwa lata starszymi z góry była skazana na niepowodzenie. Niespodzianką dla zgromadzonych a nawet organizatorów było zajęcie przez SP Dobieżyn drugiego miejsca, i tu rozpiera nas kolejna duma gdyż w drużynie SP Dobieżyn występowało 4 naszych zawodników Karabon, Maćkowiak, Andraszyk i Hitner. Lokomotywy ze Skry pociągnęły SP Dobieżyn do vice-mistrzostwa.

SKRA 2004: GLINKA, STEFAŃSKI, PAWŁOWSKI, TONDER, ZIMNY, RYBICKI, PRZYWECKI, ZELLNER,

SKRA 2005-06: LISOŃ, KACZAŁA, PASICIEL M., PASICIEL A., PRZYWECKI, KEMPA, KLATA

Do finału powiatowego wg. regulaminu trener będzie mógł dobrać 5 zawodników z drużyn które reprezentowały inne zespoły. POWODZENIA W POWIECIE

 

Klasyfikacja:

1. SKRA 2004

2. SP Dobieżyn

3-4 SP Niepruszewo

      SP Buk

5. SKRA 2005-06

SUCHARY CUP 2014

SUCHARY CUP 2014
W ostatnią sobotę 8.03.2014 drużyna młodzików rocznik 2002 z trenerem Kocikiem udali się na turniej SUCHARY CUP
2014 w Suchym Lesie. Celem turnieju było urozmaicenie okresu przygotowań do już wkrótce zaczynającego  się sezonu ligowego.W turnieju brało udział 10 drużyn podzielonych na 2 grupy.

                           GRUPA  A                                                                GRUPA  B

        Suchary I  -  Przemysław Poznań II                                     Suchary II  - Arka Kiekrz
             8         -           0                                                                 4       -         0
    UKS Lusowo  -  Rokita Rokietnica                                           UKS Skra   -  Przemysław Poznań  I
              3       -         2                                                                  1         -         2
 Orlik Kaźmierz - UKS Lusowo                                                    Orzeł Granowo  -  UKS Skra
            4         -       0                                                                          1         -        3
Rokita Rokietnica  -  Suchary I                                                Przemysław Poznań I  - Suchary  II
               0         -      5                                                                               2       -        0
Orlik Kaźmierz - Przemysław Poznań II                                        Orzeł Granowo  -  Arka Kiekrz
            6       -         2                                                                             2       -       1
Suchary  I  -  UKS Lusowo                                                         Suchary  II - UKS Skra
      6        -       1                                                                              4     -    1
Przemysław Poznań II - Rokita Rokietnica                                   Arka Kiekrz  -  Przemysław Poznań I
                    3          -        4                                                            1       -        6
Orlik Kaźmierz  -  Suchary  I                                                     Orzeł Granowo  -  Suchary  II
                 4    -     2                                                                                1    -     3
UKS Lusowo  -  Przemysław Poznań II                                          UKS Skra  -  Arka Kiekrz
            7      -      1                                                                            3     -    2
Rokita Rokietnica  -  Orlik Kaźmierz                                         Przemysław Poznań I  -  Orzeł Granowo
                  2      -       4                                                                              2        -       2


W grupie zajęliśmy III miejsce. O miejsce V w klasyfikacji końcowej turnieju przyszło nam powalczyć z drużyną UKS Lusowo. Wygraliśmy go 5-1.
Strzelcami bramek dla naszej drużyny w turnieju byli:Konik,Alex,Berdyś,Jankes, Beniu, Szpyt.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1.Suchary II
2.Przemysław Poznań I
3.Suchary I
4.Orlik Kaźmierz
5.UKS Skra
6.UKS Lusowo
7. Orzeł Granowo
8.Rokita Rokietnica
9.Arka Kaźmierz
10.Przemysław Poznań II

TERMINARZ MŁODZIKÓW

TERMINARZ MŁODZIKÓW
Już znamy pełen terminarz, zapraszamy na zakładkę U12 i klikajcie terminarz. Zaczynamy meczem u siebie z Nielbą a konczymy wyjazdem do Mosiny.

Puchar Tymbarku

Puchar Tymbarku

Eliminacje do Pocharu Tymbarku odbędą się:

U10 13 marca 2014 od godz. 930 w Dobieżynie

U12 17 marca 2014 od godz 1000 w Dobieżynie

Prosimy ze sobą zabrać legitymacje szkolne oraz jeżeli ktoś jeszcze nie oddał trenero oświadczeń rodzicó prosimy je wydrukaować ze strony kliknij http://zpodworkanastadion.pl/rozgrywki wypełnić i dostarczyć trenerowi. 

Grupa orlików E2

Grupa orlików E2

Za stroną PZPN Extranet podajemy grupę orlików E2 (r.2004)

  1. UKS SKRA WIELKOPOLSKA Otusz
  2. Obra Zbąszyń
  3. Korona Zakrzewo
  4. GSS Grodzisk
  5. UKS Dyskobolia Grodzisk
  6. Patria Buk

« poprzednia 1 27 8 9 10 11 12 13 14 15 16 1766 67 następna »