"Czasami się wygrywa, czasami przegrywa".

"Czasami się wygrywa, czasami przegrywa".

W dniu 02 marca 1921r. we Lwowie urodził się Kazimierz Górski. Najmłodsze pokolenie z pewnościa nie kojarzy, więc pragniemy w kilku zdaniach przypomnieć.

Kazimierz Klaudiusz Górski – polski piłkarz grający na pozycji napastnika, reprezentant kraju, trener i działacz piłkarski. Jako piłkarz dysponował świetnym dryblingiem. Ze względu na drobną figurę i wdzięczne ruchy uzyskał przydomek „Sarenka”. Trener Górski potrafił oddać sedno rywalizacji w kilku prozaicznych słowach. Powiedzieć, jakby nigdy nic, że "chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika". Tak podchodził do spotkań i tak je opisywał w rozmowach. Zresztą, jak powtarzał "piłka to gra prosta. Nie potrzeba do niej filozofii"  Data śmerci wybitnego trenera jest powiązana z powstaniem naszego Klubu.